Honnan tudod, hogy valaki valóban spirituális
20+2 gondolat arról, milyen az, aki valóban spirituális… te mire törekszel?
Megtanultuk lassan, hogy aki segítséget kér, gyenge. Aki segítséget kér, nemcsak gyenge, hanem kicsi is, és a nagyobbtól, erősebbtől tud csak kapni. S ki akar kicsi és gyenge lenni? Nyilván senki… Akkor mégis mi a megoldás, hogy a terhek súlya alatt ne roppanj össze, és ha magad nem tudod megtartani, legyen, aki megtámaszt?
Bár a magyar nyelvben nem minden mondatszerkezetben lehet jól használni, mégis előszeretettel ajánlom és igyekszem magam is használni a segítség helyett a támogatás szót.
Míg a segítség egy egyenlőtlen kapcsolatot jelez, addig a támogatásban két egyenrangú fél van jelen.
Abban tudlak támogatni, hogy ha gondod van, összekötlek egy fejvadásszal. Csak egy példa. De lehet számtalan módon használni. S persze van, amikor nem illik a mondatszerkezetbe, mert sutává teszi azt. Ilyenkor, ha bennünk meg tud születni a támogatás kérés érzése, akkor könnyedén mondhatjuk ki a segítség szót.
De hagyjuk a szóhasználatot, és a szavakon való lovaglás helyett a belső érzésvilágunkban szülessen meg ez a kérdés. Mert aki kér, kap. Aki kap, gyorsabban halad. S az emberek alapvetően szeretnek támogatást nyújtani, segíteni másoknak. Azzal, hogy adnak, kapnak is. A támogatás, segítés örömét. Ne vegyük el tőlük!
20+2 gondolat arról, milyen az, aki valóban spirituális… te mire törekszel?
Az érzelmek olyanok, mint a víz. Van, aki jóban van velük, és van, aki ódzkodik tőlük.
A szülők a gyermekeikben válnak halhatatlanná. Éppen ezért gyakran olyan terhek kerülnek rájuk, ami nem az övék. Mit üzen mindez nekünk?